Predokenné vonkajšie žalúzie chránia váš interiér pred poveternostnými vplyvmi. Špeciálny tvar lamiel u vonkajších žalúzií zaisťuje vynikajúce zatienenie a poskytuje výborný termoregulačný efekt. Ponúkame najvyspelejšiu generáciu vonkajších žalúzií, ktoré sú vhodné na zatienenie rodinných domov i administratívnych budov. Lamely vonkajších horizontálnych žalúzií vytvárajú v uzavretom stave celistvú, dokonale tieniacu plochu a po celej dĺžke lamely je vlisovaná guma, ktorá zvyšuje termoregulačné pôsobenie žalúzie. Týmto spôsobom žalúzie efektívne podporujú termoizolačné vlastnosti domu a šetria energiu. Predokenné vonkajšie žalúzie vytvárajú optimálne prostredie z pohľadu svetelných a tepelných podmienok.

Šetria náklady na klimatizáciu a vytvárajú príjemnú klímu interiéru. Vonkajšie žalúzie účinne chránia interiér vášho bytu pred teplom a ponúkajú vám možnosť regulovať množstvo slnečných lúčov, ktoré dopadajú do izby. Pokiaľ lamely nastavíte správne, zabránite vstupu slnku a horúčavy, ale zároveň budete priestor i vetrať. Vonkajšie žalúzie tiež ochránia vaše súkromie a zvyšujú bezpečnosť domu. Skrz hliníkové lišty vonkajších žalúzií sa hneď tak ľahko nedostane. Vedľa tieniacich a bezpečnostných funkcií dotvárajú vzhľad vášho domu. Dostupné sú v mnohých farbách a pre záujemcov riešime predaj a montáž žalúzií.

Všetky exteriérové žalúzie majú lisované a gumové tesnenie po celej dĺžke. Používame vysoko kvalitné motory Somfy. 

Prevedenie exterierových žalúzií:

 • Predokenné                                                  
 • Nadokenné
 • Podomietkové
 • Široká farebná kombinácia od jednofarebných až po imitácií dreva.

Ovládanie:

 • Manuálne s kľukou
 • Motor s vypínačom
 • Motor na diaľkové ovládanie
 • Senzorové

Typy:

Vonkajšie horizontálne žalúzie Zetta sú technologicky najvyspelejšie žalúzie v oblasti exteriérovej tieniacej techniky, vhodné na zatienenie rodinných domov i administratívnych budov.V uzavretom stave vytvárajú lamely celistvú plochu, ktorá zaručuje dokonalé zatienenie a guma vlisovaná po celej dĺžke lamely zvyšuje termoregulačný efekt žalúzie. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu vonkajšej žalúzie vo vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu. variabilita montáže až technický dizajn a dokonalé zatienenie tvorí z tejto vonkajšej horizontálnej žalúzie unikátny tieniaci prvok pre všetky typy objektov.

 • Zetta. Lamely:
  •  Z 70- výhody: vysoký stupeň zatienenia
  • Z 90 – výhody: znižovanie hladiny vonkajšieho zvuku, vysoký stupeň zatienenia, termoregulačný a ochranný efekt, znížená hlučnosť žalúzia (vlisovaná guma). Možnosť montáže až do šírky 6000mm a elektrického ovládania.

   Žalúzie Z-90 o šírke lamely 90 mm sú kvôli dokonalejšej uzatvárateľnosti len jednostranne preklápateľné. Designový tvar lamely ju predurčuje k vytváraniu štýlových tieniacivh plôch.
   Pri spúšťaní žalúzie sú lamely preklopené tak, aby slnečným lúčom zabránili kontaktu s chráneným presklením. Intenzitu zatienenia vieme korigovať citlivým doladením aj kľučkou, alebo motoricky.
   Počas vyťahovania sa lamely automaticky nastavia do vodorovnej roviny, aby po zložení zaberali čím menej zo svetlosti okna.
   Pri tomto type žalúzie sa pevnosť lamiel stupňuje formovaním lamely v priereze do tvaru Z.
   Vytvorením obojstranného lemovania pozdĺž celej lamely sa zvyšuje jej veterná odolnosť a vďaka tomu je veľmi dobre využiteľná pre žalúzie s väčšou výrobnou šírkou.
   Spodná časť lamely a vodiaca kolajnica majú vlisované UV – stabilné gumové tesnenie, ktoré výrazne znižuje hlučnosť žalúzie aj za veterného počasia.
   Motorické žalúzie sú ovládateľné svetelným, veterným alebo dažďovým senzorom.
   V prípade budov kde fungujú riadiace systémy sa výdavky na vykurovanie alebo na klimatizáciu môžu značne znížiť.

Vonkajšie žalúzie Setta predstavujú špičku vo vonkajšom zatienení z pohľadu účelnosti a dizajnu. Lamely v tvare písmena „S“ vytvárajú v uzavretom stave dokonalú celistvú plochu. Účelnosť vonkajších žalúzií Setta je posilnená ladným vzhľadom. Termoregulačný efekt žalúzie Setta zvyšuje guma vlisovaná po celej dĺžke lamely. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu vonkajšej žalúzie vi vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu. Variabilita montáže, elegancia a dokonalé zatienenie tvorí z tejto vonkajšej horizontálnej žalúzie unikátny tieniaci prvok pre všetky typy objektov.

 • Setta. Lamely:
  •  S 65 – výhody: elegantné vyhotovenie s lamelou v tvare S
  •  S 90 – výhody: vysoký stupeň zatienenia

 • Cetta. Lamely:
  •  C 50 – výhody: zatienenie menších priestorov
  •  C 60 –
  •  C 80 – výhody: termoregulačný ochranný efekt, možnosť elektrického ovládania, znižovanie hladiny vonkajšieho hluku, termoregulačná aj ochranný efekt, vysoký stupeň zatienenia.

   Najpoužívanejším typom vo vonkajšom tienení sú žalúzie Cetta 80, ktoré sú vďaka svojmu vzhľadu vhodné najmä pre rodinné domy. Lamely majú šírku 8 mm a sú v tvare písmena C. Vonkajšie žalúzie Cetta sa vyznačujú veľkou variabilitou vyhotovenia. Vatianty Flexi a Slim majú nižšiu výšku nábalu a variant Duo je charakteristický rozdielnym stupňom naklopenia hornej a dolnej časti žalúzie súčasne.
   Žalúzia Cetta 80, ktorá má záhyby po celej dĺžke lamely, je stabilnejšia vo vetre a pevnejšia proti tlaku. Do pracovní, školiacich či konferenčných miestností odporúčame systém DUO, u ktorého sa horná a dolná časť žalúzie naklápa rozdielne. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu žalúzie vo vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu.
   Exteriérová tieniaca technika vytvára optimálne prostredie z pohľadu svetových a tepelných podmienok a je významnou súčasťou stavby z hľadiska úspory energie. V tradičnom poňatí plnia exteriérové žalúzie tieniacu a bezpečnostnú funkciu, v netradičnom poňatí sú architektonickým prvkom administratívnych budov a šperkom rodinných domov.
  •  C 80 Flexi – výhody: profil z extrúdovaného hlinníka
  •  C 100 Flexi – nízka výšky nábalu je docielená použitím lamiel bez pozdĺžneho záhybu